Campania Comune curate a ajuns în localitatea ta

În perioada 22-24 lunile, ECOTIC Moldova în partenerlat cu UAT MIROSLAVA organizează Campania Comune Curate. Campania de colectare a deşeurilor electrice și electronice. Toți cetăţenii care vor preda deșeurile vor fi recompensați cu tichate valorice conform regulamentului descris pe afişul de promovare al campaniei. Cetăţenii care nu au posibilitatea să aducă deşeurile la punctul de colectare din curtea primăriei, pot solicită preluarea de la domiciliu la numărul de pe afiș. Ai grijă de comunitatea ta și predă deşeurile responsabil!

Te aşteptăm să predai echipamente electrice şi electronice uzate la punctul de colectare de la:

Primăria din localitatea ta (program 08:00 — 16:00)

Pentru preluarea de la domiciliu a echipamentelor voluminoase sunaţi la numărul de telefon:

Pentru fiecare deşeu predat vei primi un premiu instant.

20 kg DEEE unitar sau cumulat – 1 tichet- 10 lei

40 kg DEEE unitar sau cumulat -2 tichete – 20 lei

60 kg DEEE unitar sau cumulat – 3 tichete – 30 lei

Mai multe detalii şi regulamentul campaniei pe www.ecotlc.ro