Concurs de creație proprie

Vineri, 15 ianuarie 2021, va avea loc Concursul  de creație proprie –  „Universul cuvintelor și sunetelor”, organizat în cadrul proiectului transfrontalier “Îmbunătățirea atractivității turistice prin conservarea patrimoniului cultural și istoric”, Cod proiect: 2SOFT / 2.1 / 111 finanţat prin Programul Operațional Comun România – Republica Moldova  2014 – 2020.

Beneficiari proiectului sunt  Consiliul Raional Călărași, Republica Moldova și  Comuna Miroslava, Județul Iași, România.

Vă aşteptăm cu mare drag să descoperim tinerele talente din Comuna Miroslava.

Mai multe detalii legate de eveniment le regăsiţi în cadrul regulamentului aici.

Comments (1)

• Reply Coralia Costas - January 20, 2021

Buna ziua,
    felicitări pentru derularea acestui proiect. Personal lucrez în domeniul patrimoniului cultural și știu cât de importantă este educația pentru cultură și popularizarea acestui domeniu și conștientizarea aportului său benefici în viața noastră de fiecare zi.
    Cu drag,
    Coralia Costaș