Primăria Comunei Miroslava organizează Târgul de produse alimentare și agroalimentare „Bunătăți din gospodăria noastră” – Ediția I. Evenimentul se va desfășura pe terenul de sport din Balciu, în zilele de sâmbătă, 1 iulie, și duminică, 2 iulie, începând cu ora 10.00.

Vor participa producători din Comuna Miroslava și localitățile învecinate. Se vor comercializa următoarele produse: carne și preparate din carne, lactate, ouă, fructe, legume, dulceață, produse de patiserie și de panificație, paste artizanale, miere și produse apicole, bere, vin, țuică, flori, lavandă și produse din lavandă, etc.

Producătorii interesați să participe cu un stand la târg sunt rugați să contacteze colegii de la Compartimentul Agricol: agricultura@primariamiroslava.ro sau 0743.586.931.