ALEGERI LOCALE ȘI EUROPARLAMENTARE - 2024

DescriereLink
Publicație privind delimitarea, numerotarea și sediile secțiilor de votare din comuna Miroslava organizate în vederea desfășurării alegerilor pentru membrii din România în Parlamentul European din 2024 și la alegerile pentru autoritățile administrației publice locale din 2024.
PDF
Dispoziția privind stabilirea locurilor speciale pentru afișaj electoral în comuna Miroslava, județul Iași la alegerile pentru membrii din România în Parlamentul European 2024 și asigurarea amplasării de panouri electorale în cadrul acestora.
PDF
Dispoziția privind stabilirea locurilor speciale pentru afișaj electoral în comuna Miroslava, județul Iași la alegerile autorităților administrației publice locale 2024 și asigurarea amplasării de panouri electorale în cadrul acestora.
PDF
Proces Verbal privind numărului de ordine de pe buletinele de vot ce vor fi utilizate în circumscripția electorală comunală nr. 55 Miroslava pentru alegerea Primarului Comunei Miroslava și a Consiliului Local al Comunei Miroslava.
PDF
Proces Verbal privind stabilirea datei tragerii la sorți a numărului de ordine de pe buletinele de vot.
PDF
Proces Verbal privind candidaturile definitive înregistrate la Biroul Electoral de Circumscripție Comunală nr. 55 Miroslava, județul Iași.
PDF
Hotărârea nr. 23 BECC 55 Miroslava privind stabilirea numărului minim de susținători necesar pentru depunerea candidaturilor la alegeri locale 2024.
PDF
Candidații din partea Foța Dreapta pentru consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea SOS pentru consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea PMP pentru consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea PSD pentru primar și consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea PNL pentru primar și consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea REPER pentru primar și consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea AUR pentru primar și consilieri locali.
CONSILIERI
Candidații din partea USR pentru primar și consilieri locali.
CONSILIERI
Hotărârea nr. 67 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Forța Dreptei – FD.
PDF
Hotărârea nr. 65 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul SOS România – SOS.
PDF
Hotărârea nr. 61 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Mișcarea Populară – PMP.
PDF
Hotărârea nr. 57 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Social Democrat – PSD.
PDF
Hotărârea nr. 56 BECC 55 Miroslava privind admiterea candidaturii doamnei Velescu Laura pentru funcția de primar al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Social Democrat – PSD.
PDF
Hotărârea nr. 49 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Reînnoim Proiectul European al României – REPER.
PDF
Hotărârea nr. 48 BECC 55 Miroslava privind admiterea candidaturii domnului Șoroagă Sebastian George pentru funcția de primar al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Reînnoim Proiectul European al României – REPER.
PDF
Hotărârea nr. 42 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Național Liberal – PNL.
PDF
Hotărârea nr. 41 BECC 55 Miroslava privind admiterea candidaturii domnului Niță Dan pentru funcția de primar al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către Partidul Național Liberal – PNL.
PDF
Hotărârea nr. 40 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către partidul Alianța pentru Uniurea Românilor – AUR.
PDF
Hotărârea nr. 39 BECC 55 Miroslava privind admiterea candidaturii domnului Rusu Emanuel-Daniel pentru funcția de primar al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către partidul Alianța pentru Uniurea Românilor – AUR.
PDF
Hotărârea nr. 29 BECC 55 Miroslava privind admiterea Listei de candidați pentru alegerea Consiliului Local al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către partidul Uniunea Salvați România – USR.
PDF
Hotărârea nr. 28 BECC 55 Miroslava privind admiterea candidaturii domnului Ghenghea Silviu-Ionuț pentru funcția de primar al comunei Miroslava, județul Iași, la alegeri locale din data de 09 iunie 2024, depusă de către partidul Uniunea Salvați România – USR.
PDF
Program de funcționare Birou Electoral de Circumscripție Comunală nr. 55 Miroslava
PDF
Completarea Biroului Electoral de Circumscripție Comunală nr. 55 Miroslava cu reprezentanții partidelor politice.
Anunț pentru candidați.