Dezbatere publică – Strategia de Dezvoltare Locală 2021-2027

INFORMARE PUBLICĂ

Având în vedere că UAT Miroslava are în derulare elaborarea Strategiei de Dezvoltare Locală pentru exercițiul de finanțare europeană 2021-2027, vă aducem la cunoștință că procesul de elaborare a Strategiei de Dezvoltare Locală 2021-2027 se află la etapa de consultare publică.

Ținând cont că direcțiile strategice și portofoliul de proiecte din cadrul Strategiei de Dezvoltare Locală 2021-2027 ale UAT Miroslava vor avea un impact direct asupra dezvoltării comunei noastre, invităm cetățenii să-și exprime opiniile față de acest subiect, pentru a elabora o strategie aproape de realitatea și de nevoile populației.

Puteți descărca varianta consultativă a „Strategiei de Dezvoltare Locală 2021-2027” aici. Opiniile pot fi trimise pe e-mail la adresa secretariat@primariamiroslava.ro. Acestă etapă durează 10 zile de la momentul postării pe site.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*