Modernizăm serviciile publice: am implementat plata cu cardul pe site-ul Primăriei Miroslava

Primăria Comunei Miroslava vine în întâmpinarea dorințelor cetățenilor și introduce opțiunea de plată cu cardul pe pagina web a primăriei – www.primariamiroslava.ro.

În contextul pandemic actual, mai mulți cetățeni au solicitat adăugarea de noi opțiuni de plată, pe lângă ghiseul.ro. Ca urmare a acestei solicitări, Primăria Miroslava a încheiat un parteneriat cu Banca Transilvania și a implementat pe site-ul primăriei opțiunea de plată prin card. Astfel, cetățenii au la dispoziție o altă metodă de plată pentru plata datoriilor către bugetul local, care nu necesită prezența fizică la ghișeele primăriei. De asemenea, orice cetățean poate alege fie să creeze un cont și să facă plata din cont, fie poate să plătescă direct fără să creeze un cont, doar pe baza codului numeric personal.

Plata prin card poate fi accesată din meniul principal „E-administratie”, secțiunea „Autentificare/Creare cont Plați online” sau din link-urile rapide, opțiunea „Plăți online”.